365 Gün Organik

365 Gün Organik
365 Gün Organik tüketebilirsiniz

9 Kasım 2015 Pazartesi

Neden Organik Temizlik ürünleri tercih edilmeli?


Neden Organik Temizlik ürünleri tercih edilmeli?

Bulaşık ve çamaşır deterjanlarının çoğu, çok tehlikeli kimyasallar içerir. Sodyum sülfat (SLS ve SLES olarak da bilinir), Dioxane, nonylphenol ethoxylate (NPE)ve fosfat türevleri gibi.
Bu toksik ev temizleme ürünlerinin solunum problemleri, göz irritasyonları, endokrin sistem bozuklukları ve kansere yol açtığı bilinmektedir.
Sadece SLS’in tehlikesi 16.000 araştırmaya konu olarak yayınlanmıştır.
Dioxine hemen hemen hiçbir markanın içerikler bölümünde yer almamasına rağmen SLS içeren temizlik malzemelerinin 3’te 2’sinde yan ürün olarak bulunmaktadır.
Dioxine beynimiz, merkezi sinir sistemimiz, karaciğerimiz ve böbreklerimiz üzerinde yıkıcı etkiye sahiptir.

NPE’ler endokrin sistemini bozar ve östrojene benzer etki göstererek hormonal sorunlara sebep olurlar.
Aynı zamanda kanser yapıcı etkiye de sahiptirler.
Böbrek ve karaciğer hasarlarına sebep olur, sperm sayısının azalmasına, büyüme hormonunun etkilenmesine ve metabolizma bozukluklarına kadar insan sağlığı üzerinde yıkıcı etkilere sahiptirler. NPE içeren ürünler Kanada ve Avrupa’nın birçok ülkesinde yasaklanmıştır.
SLS sadece ev temizlik ürünlerinde değil, endüstriyel temizlik ürünlerinde, tüm şampuanlarda, kozmetik ürünlerinde, diş macunlarında, beyazlatıcılarda, sıvı el sabunlarında ve daha birçok üründe yer almaktadır.
Ayrıca ürünün köpürmesi için kullanılan bir başka versiyonu ALS ise insan vücudunda gene aynı etkilere sahiptir.
Tuz ruhu ve çamaşır suyunu karıştırarak temizlik yapayım derken klor gazı ve klor aminleri ortaya çıkararak solunum yolu sonucu ölen ev kadınları bulunmaktadır.

Etiketinde birçok zararlı içeriğin yazmadığı temizlik ürünleri rahatlıkla süpermarketlerin raflarında satılmaktadır.

Fosfatlar, kir ve leke çözücü özellikleri nedeniyle ev temizlik ürünlerinin tamamına yakınında kullanılmaktadır.. Bazı bulaşık deterjanlarında kirleri çözücü etkiyi arttırmak için tabletin %25 - %30’undan fazla fosfat içeriği bulunmaktadır.

Bilhassa bardakların üzerinde su damlası lekelerini gidermek için de içerik olarak kullanılır. Fosfatlar ciddi bir çevre kirliliğine neden olur. İnsanlar üzerinde de mide bulantısı, ishal ve cilt iritasyonlarına sebep olduğu bilinmektedir.

Sertifikalı Organik-Ekolojik temizlik ürünlerinde bu içeriklerin hiçbiri bulunmaz ve çevreyle dostlardır. www.365organik.com ‘da satılan tüm temizlik, kişisel bakım ve kozmetik ürünleri geçerli sertifikalara sahiptir.
Ürünlerin çoğu konsantredir ve etkin bitki bazlı içerikleri sayesinde daha az ürün kullanımıyla, daha etkili temizlik sağlarlar.
Genel kanının aksine organik ürünler zannedildiği gibi çok pahallı ve ulaşılmaz ürünler değillerdir.
Hipoalerjeniktirler, cilt tahrişlerine, solunum yolu enfeksiyonlarına sebep olmazlar, Hepsinin kutuları geri dönüşümlü/doğada hızlı çözünen malzemelerden üretilmiştir.
Bitkisel içerikleri nedeniyle doğaya zarar vermezler.


http://www.365organik.com/c-2009-Camasir-Deterjanlari.html…

365organik.com Sertifikalı Organik Temizlik Maddeleri

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Konuyla İlgili Yorum Yaz: